Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Webinar SGS: ESG w obliczu zmian regulacyjnych. Czy nadal pozostaje priorytetem?
Jak wyglądają najnowsze zmiany w raportowaniu ESG związane z pakietem Omnibus i „Stop-the-clock”? O tym oraz o standardach sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju będzie można posłuchać w trakcie webinaru, który odbędzie się 17 lipca w godzinach 10:00-11:30.

Cel i agenda


Dyrektywa CSRD wiąże się z licznymi obowiązkami nałożonymi na przedsiębiorstwa, w tym składaniem sprawozdań niefinansowych. Zwrot w tej sprawie nastąpił jednak w marcu 2025 roku, kiedy opublikowano propozycję zmian w raportowaniu ESG – pakiet Omnibus. Przedstawione w nim uproszczenia spowodowałyby, że liczba przedsiębiorstw objętych Dyrektywą CSRD zmniejszyłaby się aż o 80%.


Zmiany regulacyjne budzą jednak spore wątpliwości, a ESG wciąż pozostaje niezwykle prężnie rozwijającym się obszarem. Dlatego w ramach webinaru uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi informacjami na temat sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem kontekstu biznesowego. Wspólnie odpowiemy sobie na pytanie: czy ESG nadal pozostaje priorytetem?


Poniżej agenda wydarzenia:

  • Powitanie i kilka słów o SGS
  • Co w trawie piszczy? Co było, co jest? Bieżące zmiany regulacyjne – Pakiet Omnibus i „Stop-the-clock”
  • Standardy sprawozdawczości ESRS i VSME
  • Analiza luk ESG
  • Perspektywa biznesowa
  • Czy ESG nadal pozostaje priorytetem? Case study – Lyreco Polska
  • SGS IMPACT NOW. Jak SGS wspiera firmy w działaniach ESG?
  • Q&A

Webinar jest przeznaczony dla organizacji o dowolnej wielkości i z dowolnej branży, które, ze względu na wymagania regulacyjne lub potrzeby biznesowe, będą przygotowywały raporty ESG bądź dopiero zastanawiają się, czy powinny prowadzić działania w zakresie zrównoważonego rozwoju.


Prelegentki


Webinar poprowadzi Marlena Osińska-Przybysz, Koordynatorka Projektów ESG & Sustainability w SGS Polska. Posiada wieloletnie doświadczenie w audytach i konsultingu środowiskowym, ESG, śladzie węglowym organizacji i produktu oraz szkoleniach. Współpracowała z wieloma sektorami w zakresie wdrażania ESG do organizacji, pracując zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi przedsiębiorstwami.


Z kolei o doświadczeniach i wyzwaniach z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju opowie Agnieszka Pochyluk, Sustainability Project Manager w Lyreco Group. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG, odpowiadająca za wdrażanie dyrektywy CSRD. W Lyreco koordynuje projekty związane z raportowaniem ESG, śladem węglowym i gospodarką obiegu zamkniętego.


Zapraszamy serdecznie do udziału w webinarze, dostęp jest całkowicie bezpłatny. Zarejestruj się, by nie przegapić wydarzenia – nawet jeśli nie będzie możliwości uczestniczenia w nim osobiście, po webinarze możliwe będzie odtworzenie jego nagrania.


O SGS

SGS jest światowym liderem w dziedzinie badań, inspekcji i certyfikacji. Działa w sieci ponad 2500 laboratoriów i biur w 115 krajach, wspieranych przez zespół 99 500 oddanych swojej pracy profesjonalistów. Posiada ponad 145 lat doświadczenia w dostarczaniu doskonałych usług – łączy dokładność i precyzję, które charakteryzują szwajcarskie firmy, by pomagać organizacjom w osiąganiu najwyższych standardów jakości, zgodności i zrównoważonego rozwoju.

Hasło SGS – when you need to be sure – to obietnica podkreślająca przywiązanie firmy do zaufania, rzetelności i niezawodności, które umożliwiają innym firmom rozwijanie się z pewnością siebie. Z dumą dostarcza eksperckie usługi jako SGS, wspomagane przez inne zaufane i ściśle wyspecjalizowane marki, takie jak Brightsight, Bluesign, Maine Pointe oraz Nutrasource.

SGS jest firmą notowaną na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oznaczoną symbolem SGSN (ISIN CH0002497458, Reuters SGSN.S, Bloomberg SGSN:SW).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij